Ana içeriğe atla

Muline İplikleri Nereden, En uygun Nasıl Alırım


Muline İplikler neredeyse tüm nakışlarda kullanılıyor. Parlak ve zarif dokusuyla tercih ediliyorlar. Ayrıca 6 kat yapısı istenilen kalınlıkta işleme yapılmasına izin veriyor. Muline iplikleri tuhafiyelerden, internet mağazalarından temin edebilirsiniz. Bir de ebay, aliexpress gibi yurt dışı kaynaklı sitelerde satılıyorlar ki, Türkiyede ki fiyatlara göre oldukça uygun fiyatları.

Şimdi size takip ettiğim facebook gruplarındaki bir çok kişinin alıp denediği ve beğendiği muline ipliklerin linklerini toparlayacağım. Markaları DMC değil, ama DMC ile renklerinin tuttuğunu belirtiyor kullananlar. Boya da vermiyorlarmış. Ben böyle durumlarda öncelikle uygun fiyatlı olanı alıp deniyorum, beğenirsem çoklu alıyorum. Siz de öyle yapabilirsiniz. Gerçi bu ürünleri deneyenler beğendiklerini, ürünle birlikte yıkandığı halde boya vermediklerini belirtiyorlar. Karlı bir alışveriş. Bir de bu işleri sipariş usulu yaptığınızı düşünürseniz maliyetinizi epey düşürmüş olursunuz. Denemekten zarar gelmez bence :-)

Alıp denerseniz yorumlarınızı bekleriz, birileri tecrübelerinizden faydalansın. DMC için çamaşır suyuna da koysan rengi atmıyor diyorlar, doğruluğunu bilmiyorum. Hem DMC, hem bu ipler denenip bir kıyas yapılabilir bence. Eli bu işlere yatkın olanlar ve işin içinde olanlardan yorumlar bekliyorum.

100lü 50li karışık renklerde seçilebilen veya aynı renkten oluşan paketler halinde satılıyorlar. Tabi fiyatlar ip adedine göre değişiyor. 100lü paketi mesela, 8.82 dolar. TL olarak hesap edince 30TL civarı fiyatı. 6 adet aynı renk içereni ise 0.65 dolar, yani 2 TL civarında. Bildiğin Türkiyede ki adet fiyatına 6 adet.

Her fikre uyanı değişikçe eklemek istedim. Aynı renkler, benzer renk tonları ve karışık renk grupları gibi. Bunlar gibi çokça var. Alışveriş yaparken puanı çok olan satıcıları tercih etmeye çalışın ve kargonun ücretsiz olup olmamasına dikkat edin. Uygun gördüğüm ürünleri ben de eklemeye çalışacağım.

Aliexpressten kredi kartınızla alışveriş yapabilirsiniz. Ben genellikle internet alışverişlerimde sanal kart kullanmayı tercih ediyorum. Sanal kart, asıl kartınızın limitine bağlı, istediğinizde limitini değiştirebildiğiniz, internet şubelerinden anında oluşturulabilen bir kart. Adından da anlaşılabildiği gibi fiziki bir kart değil. Limitini kendiniz belirlediğiniz için internet alışverişlerinde oldukça güvenli. Haberiniz olmadan kimse kartınızı kullanamaz.

Eğer kredi kartınız yoksa Aliexpressten alışveriş yapabilmenizin bir yöntemi daha var. İninial kart adında mastercard ın ürettiği bir kart. Bankaya vesayre gitmeden kartı satın alabilirsiniz. Yüklediğiniz para kadar alışveriş yapabiliyorsunuz. Ayrıca sadece internet alışverişlerinizde değil, kart kullanabildiğiniz her yerde bu kartı kullanabilirsiniz. Sanki reklamını yapıyormuşum gibi oldu :-) İninial kartı, PTT, Migros, D&R, Gazete Bayileri, Teknosa, Bimeks gibi yerlerden temin edebilirsiniz. Yakınınızda alabileceğiniz yer yoksa internet sitelerinden de sipariş verebilirsiniz. D&R, Migros, Teknosa, Bimeks internet sitelerinde ininial kart mevcut. Bahsettiğim mağazalardan kartın içine para yükleyebilirsiniz. Bir de ING bank atmlerinden para yüklenebiliyormuş. Alternatif olarak EFT de yapabilirsiniz. Detaylar için sitelerine bir göz atın efenim.

Yurt dışı sitelerden kargo gelmesi genellikle bir ayı buluyor, kimi zaman iki ayı bulduğu da oluyor. Satıcıdan satıcıya değişiyor. Ürünler PTT kargo ile evinize teslim ediliyor.

Linklerin hepsi Aliexpressten. Alıp de denedikleriniz olursa fikirlerinizi belirtin emi. Alıp da memnun olanlar da kendi aldıkları linkleri belirtirlerse yazıya eklerim onları da. Birilerine faydamız dokunsun, bilgiler paylaştıkça güzel.

Uygun linkler buldukça buraya ekleyeceğim.

Herkese selamlar.
AliExpress.com - Çoklu renk seçeneğiyle aynı renkten oluşan 6 parça kanaviçe, işleme ipliği
AliExpress.com - Rasgele renkler 50 li 100 lü olarak seçilebilen Kanaviçe, Nakış işleme ipliği

Popular Posts

Baby Nest / Bebek Yuvası Yapılışı

Taşınıyoruz :) Aşağıdaki siteden devam edeceğim efenim, içeriği burdan henüz kaldırmıyorum, ama yeni adresten bakarsanız memnun olurum, güncellemeleri, yeni yayınları vs orda yapacağım. http://kumaskagitmakas.com/baby-nest-yapls/
Minnak yiğenim Kerem'imiz için kardeşceğizimin abla bana bundan yapar mısın demesiyle haberim oldu varlığından, Güzel de oldu :)  Bu amacla ise baslayip ayni kumasla alt açma bezi ve emzirme yastigi da yaptim.
Bebek yuvası, baby nest, kuş gözü diye adlandırılan mini bebe yatağı. Bebeğin gece yatakta yanınıza aldığınızda ezilmemesini sağlıyor. Tabi yatak gibi de kullanabilirsiniz. Salonda mutfakta bebeğinizi yanınıza alabilirsiniz. Şimdilerde kare olanlarını da yapıyorlar. Kare olanları görünce, kare olanı dikmek daha kolayken neden bu şekilde oval olarak ortaya çıkmış diye düşündüm, şeklinden dolayı anne rahmine benzediğini yorumladım. Bir de küçük ölçülerde yapılıyor, anne karnında bebek dar yerde malum, bebeğe onu mu hatırlatıyor acep diye de ek bir tahm…

Dalgıç (Scuba) Kumaş Nedir, Neler Dikilir

Dalgıç Kumaş Nedir?Dalgıç kumaş diğer adıyla Scuba kumaş 1. Kalite ipliklerden üretilen nano teknoloji nefes alabilen sentetik bir kumaş türüdür. Dayanıklı ve vücudu saran özelliğiyle birçok kıyafet üretiminde tercih edilmektedir. Esnek yapısıyla şık bir görüntü sağlamaktadır. Baskı ve boyama yapılabilen bir kumaş türüdür.

Olumlu Yönleri; 
Çok kolay şekil alır, vücuda yapışmaz ve vücudu toparlar. Bir beden küçük gösterdiği için ayrıca tercih edilir. Veeee ütüyü hiç sevmem diyenlere müjde bu kumaş neredeyse hiç ütü istemiyor.

Olumsuz Yönleri;
Maalesef tamamıyla sentetiktir. Pamukludan başka giymem diyenlere önerilebilecek bir kumaş cinsi değildir ve ter çekme özelliği hiç yoktur .
Buna rağmen duruşu muhteşem olduğu için yaz aylarında bile, özellikle ince olanları, çok fazla rağbet görür.

Dalgıç Kumaştan Neler Dikilir? Dalgıç kumaşlarda öncelikle bilmeniz gereken farklı kalınlıklarda çeşitleri olduğudur.

Dik ve kabarık durmasını istediğiniz bir model çalışacaksanız puf dalgıç yada sünger …

Kanaviçe Harf Şablonları

Kanaviçe harf şablonlarını bu sayfada toparlamaya çalışacağım, umarım yardımcı olur. Resimleri tıklayıp büyütebilir, telefonunuza veya bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Sayfa daha hızlı açılsın diye resimlerin önizlemelerini ekledim. Şablonlara tıklayıp büyük hallerini görebilirsiniz. Beğendiğim şablonları eklemeye çalışıyorum.

Bu arada unutmadan, kendiniz de harflerle farklı şablonlar oluşturabilirsiniz. Aşağıda sizin için oluşturduğum örnek ekledim.  Bu konuyla ilgili yazım için tıklayınız.Ayrıca herkes faydalansın diye belirtmek istiyorum;
Malum kanaviçe genellikle muline veya işleme iplikleriyle işleniyor. Muline iplikler Türkiye'de DMC marka ile daha çok biliniyor. Ebay, aliexpress gibi sitelerde bu ipliklerin DMC marka olmayanları çok daha uyguna satılıyor. Fikir edinmeniz adına aşağıdaki linkte bilgilendirme ve ürün linkleri paylaştım. Bir göz atabilirsiniz.
Muline İplikleri uyguna nerden temin edebilirsiniz bilgisi için tıklayınız efenim.

Herkese selamlar:-) Yorumlarınız…